Cuba Serrano Lavado – výrazná Káva měsíce

Degustace Kávy měsíce proběhla tentokrát ve velkém stylu. Představovali jsme novou značku čerstvě pražených káv Coffee Club, dorazil barista Michal Nováček i řada našich věrných klientů a přátel. Z pestré nabídky Coffee Clubu jsme tentokrát jako Kávu měsíce vybrali kubánskou kávu Serrano Lavado.

Zrnka kávy Cuba Serrano Lavado - střední pražení.
Zrnka kávy Cuba Serrano Lavado

Kubu jsme zkoušeli nejprve středně praženou v espresu a kapučínu.  Z pákového kávovaru byla v podání Michala excelentní. Káva měla plné tělo a opravdu hodně výraznou chuť s dominantními tóny kakaa, přesto byla svěží. Ve vůni byla cítit trochu tabákem. Celkově měla Cuba Serrano Lavado jiskru. Dokážu si jí představit jako kávu pro vytržení ze šedi všedních dní. Není to pro mě káva na denní popíjení, je hodně osobitá, ale určitě stojí za to. Mně osobně nejvíc uchvátila v kapučínu, kde se dokonale snoubila s mléčnou pěnou a přesto zůstávala sama sebou – výrazná.

Michal Nováček, Coffee Club
Michal Nováček, hlavní barista Coffee Club: Pokud chceme poznat opravdovou chuť kávy, je stěžejní, aby byla čerstvě a hlavně správně upražená. Jedině tak si zachová své typické chuťové linky, které ji odliší od ostatních káv a vtisknou jí osobitou chuť. Proto v Coffee Clubu nabízíme tři druhy pražení kávy s ohledem na budoucí způsob její přípravy. Jsou kávy, které se více hodí k příjemné relaxaci po náročném dni, zatímco jiné kávy se fantasticky snoubí s právě upečeným medovým perníkem po obědě s přáteli. Proto najdete ke každé kávě z kolekce Coffee Club podrobný, profesionálně zpracovaný chuťový profil. Díky němu můžete lépe poznat kávy, které pijete a naučit se v nich objevovat nové chutě a zážitky.

Protože v Kávovém centru rádi experimentujeme, rozhodli jsme se pořídit si mašinku na výrobu kapslí kompatibilních se systémem Nespresso. Na rozdíl od Nespressa mají naše kapsle ještě před objednáním podobu zelených zrnek kávy, a káva se tak k vám bude dostávat ultra čerstvá. Nyní s kapslemi zatím experimentujeme, nicméně už brzy dorazí větší balička, takže si pro své Nespresso budete moci objednat i čerstvou kávu z celého světa. Kuba byla v Nespressu podobná v chuti espressu z páky, samozřejmě byla slabší v konzistenci, ale celkově to bylo fajn pití.

A jak dopadl náš poslední test světlého pražení této kubánské kávy z dripu? Káva měla poloplné tělo, spíše nevýraznou chuť, skoro až dřevitou. Nevím, zda to bylo tím, že jsme do ní šli až na závěr, ale ten večer mě prostě nezaujala. Je ovšem pravda, že kávu vnímám často dost individuálně a při různých příležitostech mi chutná jinak. Zkusím si ji připravit sama v klidu doma a uvidím, třeba mě přesvědčí.

Fotky z akce si můžete prohlédnou v naší galerii.

 


Koupit Cubu Serrano Lavado za 220 Kč. cuba serrano lavado

Chcete získat zdarma značkový šálek na kávu Coffee Club? Objednejte si 4 libovolné druhy kávy Coffee Club a do poznámky v objednávce na www.kava.cz uveďte heslo ŠÁLEK COFFEE CLUB. Šálek vám pak přibalíme jako dárek. Akce platí do 31.12.2015 nebo do vyprodání šálků.

Video s degustací – https://youtu.be/14JkBHfMvlY

2 komentáře u „Cuba Serrano Lavado – výrazná Káva měsíce“

  1. Dobrý den, no, protože právě teď tuto kávu popíjím, nedá mi to, abych k ní něco neřekl. Pražírna, odkud kávy beru, ji upražila na dost nízko, pokud bych vzal některou stupnici pražení, tak by to byl cinnamon. Káva má vyšší aciditu, než by bylo zdrávo a ani po několika prvních ristrettech jsme k ní, s manželkou, nenašli cestu. Nepomohlo ani vytvoření espresso směsi s kvalitní robustou, ta acidita tam byla furt velmi výrazná. A tak jsem přikročil k tomu, co dělávám často, když nám káva fakt nechutná a nechci ji vyhodit. Dopražil jsem si ji. Vím, je to barbarské, ale vážení, ristretto okamžitě získalo šmrnc, z portafilteru mi teče jako čokoláda, nádherná, hustá oříšková kréma, viskozita, blížící se etiopskému Djimmahu, který je, pro mě, jakýmsi etalonem toho, jak já vnímám ristretto jako vrchol. Kubu jsem přepražil na cca full city a to po malých množstvích v popkornovači Severin. https://www.mall.cz/specialitky-kuchyne/severin-pc-3751?v=497607

  2. Dobrý den,
    děkuji za komentář. Dopražit kávu v popkornovači je vážně jízda. Tohle slyším poprvé, ale proč ne, když Vám to funguje. Pro espresso jsem sama také zastánce full city pražení. Světlé pražení si užívám jen v alternativách a jak jsem psala, tahle Kuba na světlo mě také nezaujala. Na espresso je však opravdu výtečná (samozřejmě správně napražená). Kdepak, káva je alchymie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *