choco

Čokoládové truffes

V případě, že jste nestihli napéct vánoční cukroví, mám pro vás jeden rychlý recept. V případě, že už jste ho napéct stihli, nechte ho schované v krabici nebo ho rozdejte, protože tohle cukroví je tak dobré, že zastíní vše ostatní. Označení truffes získala tato cukrovinka podle svého tvaru, který připomíná pravé lanýže. Recept pochází z Francie, kde je vymyslel Louis Dufour v Chambéry v prosinci 1895. Louis Dufour, výrobce čokolády, zjistil, že mu došel materiál potřebný k výrobě cukrovinek k oslavě konce roku. Odmítl koupit si ho od kolegy a dostal geniální nápad smíchat smetanu ke šlehání, vanilku a kakaový prášek. Aby jeho produkt lépe vypadal, namočil ho do čokolády a obalil v kakau. No a čokoládový lanýž byl na světě!

Receptů na čokoládové lanýže je nespočet, ale důležitá je volba kvalitních surovin. Smetanu nekupujte odtučněnou, ale naopak tu nejtučnější. Granko není kakao. Čokoládu použijte jen tu, která obsahuje kakaové máslo, žádné rostlinné tuky!

Na porci zhruba 25 lanýžů budete potřebovat 200 g čokolády, 140 ml smetany ke šlehání, 30 g másla a 1 vanilkový lusk.

Nastrouhanou čokoládu dejte do mísy. Smetanu s vanilkovými zrníčky (vydlabanými z lusku) zahřejte v malém hrnci na středním plamenu k varu. Ihned smetanu nalijte na čokoládu a nechte ji 1 až 2 minuty bez míchání rozpustit. Přidejte máslo a míchejte dohladka. Zakryjte fólií a nechte vychladit alespoň tři hodiny, nebo dokud není hmota tuhá, klidně i den až dva. Kakao nasypte do misky a čokoládovou hmotu vyndejte z lednice. Lžičkou trochu naberte a, pokud je hmota dostatečně tuhá, v dlaních hmotu uválejte do tvaru nedokonalých kuliček. Takto totiž připomíná pravé lanýže. Ihned kuličku obalte v kakau, dejte ji na talíř či do jiné misky a opakujte do spotřebování veškeré hmoty. Kuličky na talíři zakryjte fólií a skladujte v lednici. Před podáváním je nechte přijít k sobě při pokojové teplotě.

Bon Appétit! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *