5 rad jak zvládnout Vánoce a nezbláznit se

Jsou  tu zase. Vánoce. Ježíšek už nejspíš poletuje někde poblíž, všichni se tváří tak nějak svátečně a natěšeně a přiznejme si to, taky trochu uštvaně. Pokud patříte mezi nešťastníky, kteří musí být těch posledních pár dní před Štědrým dnem ještě  v práci, žádná sláva. Kolegyně vám lezou na nervy tím, jak si navzájem svěřují, co všechno už mají připravené. V mezičase vám pod nos strkají cukroví, které chudinky pekly do půlnoci, protože domácímu se nic nevyrovná.  Depresi  vám jen prohloubí  jejich monotematická konverzace týkající se  vánočního úklidu  – mají hotovo, dárků – ty  mají  dokonce už zabalené a tématické výzdoby (mimochodem,  věděli jste, že letos hraje prim bílá a fialová? – já  ne! ). Vy totiž nemáte dárky, uklizeno, napečeno ani  vyzdobeno – zkrátka nic. Přestaňte skřípat zuby, lomit rukama nebo skákat z okna – jedno v jakém pořadí a hlavu vzhůru – zvládnout se dá všechno. 

Rada č-1  – DÁRKY

 • Inovujte klasiku
 • Knížky, ponožky i alhokohol jste darovali už vloni? Nevadí! Knížka bude nejspíš už přečtená, ponožky roztrhané a promile dávno vyprchaly – takže hurá repete. Jako bonus a důkaz své mladé kreativní mysli přibalte pro anorektickou švagrovou  balíček luxusní  čokolády
 • A pozor! Nejjednodušší cesta jak se při shánění dárků nenechat ušlapat v super hyper marketech bezcitnými zoufalci s vytřeštěnýma očima, schopnými vás v lepším případě odhodit vozíkem stranou, v horším rovnou přejet – volte e-shop. Tam vám hrozí maximálně otlučené konečky prstů od bušení do klávesnice. Což se dá vydržet.

  Luxusní čokoláda od čokoládového alchymisty Dana Syrového. Doporučeno k vínu, rumu i kávě.
  Luxusní čokoláda od čokoládového alchymisty Dana Syrového. Najděte si tu vaší k vínu, rumu nebo třeba ke kávě.

Rada č.2 – VÁNOČNÍ ÚKLID

 • Improvizujte
 • Vaše okna se rozhodně křišťálově neblyští?
 • Nakupte dostatečnou zásobu samolepek sněhuláků, hvězdiček, vloček,  andílku  a dalších tématických  kravinek (jak to, že se nedají sehnat ve fialové?!?) a špinavá místa jimi jednoduše polepte. Pokud se ve vaší domácnosti  vyskytuje alespoň jedno dítě (pokud ne, půjčte si od sousedů)  vyžeňte je od PC, tabletu nebo mobilu a zadejte výzdobu oken jako zábavný úkol. Jejich produktivitu práce můžete  zvýšit zabavením mobilu – příjemně vás překvapí jejich náhlá rychlost a  kreativita.

Rada č.3 – VÁNOČNÍ VÝZDOBA

 • Řiďte se radou č. 2 a máte hotovo. Pokud  ne, vaše smůla.

Rada č.4 – CUKROVÍ

 • Nakupujte
 • Váš poslední pokus skončil v popelnici, což vás slušně řečeno rozladilo a naprosto demotivovalo? Vsaďte na dobrou cukrárnu a  věřte mi – NIKDO nepozná rozdíl!
 • Jestliže chcete být ještě o level lepší, cukroví přineste v době, kdy nikdo není doma. Na nápadné místo nenápadně naaranžujte upatlanou zástěru, před zrcadlem natrénujte vyčerpaný a uštvaný výraz (neměl by být problém), hoďte s sebou na gauč, nohy na stůl, do ruky šálek kávy nebo sklenku vína a v této pozici vyčkejte příchodu  drahé polovičky. Udržte pokerový výraz a na dotaz zda to skutečně VY?!? lehce přikývněte a skromně doplňte větou, že domácímu cukroví se přeci nic nevyrovná…

Rada nebo spíše DOPORUČENÍ č.5 NA ZÁVĚR

 • Těště se na Silvestra
 • Být pod obraz na Štědrý den asi nebude úplně optimální, proto vydržte a za pár dní kolem půlnoci – i když pravděpodobněji dříve, se předvánoční chaos stane jen mlhavou vzpomínkou.

No a pokud jste dočetli až sem, pak vězte, že těmito radami se rozhodně nemusíte (ale můžete) řídit a užijte si krásné, klidné, stylové a provoněné Vánoce.

Příště se můžete těšit na článek o tom, jak jsem si ne/dopisovala s jedním slavným spisovatelem.


Káva třikrát jinak

Voňavé vánoční dárky nakupujte na www.kava.cz. Letos frčí čerstvá káva, aeropress, ruční mlýnky na kávu Porlex a Hario a luxusní čokoláda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *